donduakgun
2 Takipçi | 8 Takip
12 02 2016

Kuruyan Düşler

           Herkes bir olaya kendi penceresinden bakar. Belki yaşadıklarından, isteklerinden dolayı farklı açıdan bakar olaya. Benim gördüklerimi sen göremezsin, senin gördüklerini ise ben göremem.

          Küçücük bir kıvılcım olur, sen umutla bakarken, sen alevlenmesi için mücadele verirken, başkaları ise onu söndürmeye yok etmeye çalışırlar. Senin hayır dediklerine başkaları şer der, senin şer dediklerine başkaları hayır der.

          Birilerini memnun etmek adına kendi hayatından vazgeçiyorsun. Senin hayatın diye bir şey olmuyor, hep birilerine bağımlı oluyorsun. Hep çoklu düşünüyor, kendin için bir şey düşleyemiyorsun.

          Beyaz beyaz düşünmeyenler kara kara düşünmek zorunda kalırlar dememiş miydi Seyfettin Bulut. Hayat… keşke düşünmekten ibaret olabilseydi, düşündüklerimizi yapabilseydik. Ama hep engellere takılıp düşüyoruz. Bir engeli aşıyoruz derken bir başka engele takılıp düşüyoruz.

         Biz başkaları için yaşıyor onlar için düşünüyorsak ne diye kendimize ait hayat düşlüyoruz. Birileri istiyor diye kendi hayatımızdan vazgeçip başkalarının hayatını yaşamak zorunda kalıyoruz. Kimse kimsenin mutluluğunu, acısını paylaşmıyor, kendi içinde yaşıyorsun, sen yaşıyorsun bunları. Onlarsa sadece seyretmekle kalıyorlar. Sen kendi düşlediğin hayatı yaşayamıyorsan ne diye ömür tüketiyorsun ki.

         Bu dünyaya yalnız geldik yalnız döneceğiz. Kimse kimsenin ölümüne ortak olmuyor. Kimse ortaklaşa hesap vermiyor.

         Bazen küçücük bir umut için tüm şartları zorlarsın, olmaz diyenlere inat dimdik bir duruş sergiler o çetin esen rüzgârda yıkılmaz sımsıkı sarılırsın hayata. Gün gelir yenik düşersin, mücadele edecek gücün kalmaz. Elinden uçup giden umudun için hayatına son vermek istersin. Ben yok olsam ne değişir ki şu hayatta dersin.

Meyve ham iken dalına sıkı sıkıya sarılır, kopmaz ama olgunlaşınca kendini bırakır dalından, kopmak artık ona zor gelmez. Hayatta böyle değil mi? Umutların yeşil iken sıkı sıkıya sarılırsın ama umutların kurumaya başlayınca tutunacak bir dal bulamazsan bu hayattan kopmak zor gelmez artık sana. Yıllardır ayakta duran ağaç bir anda yıkılıverir…

52
0
0
Yorum Yaz